NOVINKA - Vzduchem sušené krmivo pro psy Dolina Noteci Premium Air Dried

Krmivo sušené teplým vzduchem v sobě díky technologii výroby zachovává lahodnou vůni a chuť kroket. Receptura je založená na neupravených masných, ovocných a zeleninových surovinách, které pejskovi poskytují nároky na všechny živiny a vitamíny. Superprémiové sušené krmivo nebo-li Air Dried Food si zamiluje každý pes!

Pro začátek, sušené krmivo NENÍ suché krmivo nebo-li granule. Nejedná se o stejné produkty – rozdíly mezi nimi jsou vidět nejen ve složení a způsobu výroby ale také ve vzhledu krmiva – nejsou to klasické granule, ale díky sušení teplým vzduchem vznikají tzv. krokety. Sušené krmivo je připravováno z čerstvého masa, drobů, ovoce a zeleniny kvality HUMAN GRADE - tak se označují vysoce kvalitní suroviny určené k lidské spotřebě. Obsahuje také superpotraviny, jako je lněné semínko, Yukka Mojave nebo mořské řasy, ale o těch se dočtete dále v textu.

Podívejte se, jak vypadají kroketky nebo-li krmivo sušené vzduchem 👇.

https://www.youtube.com/watch?v=Qrpb7cymf3E

Proces výroby sušených krmiv

Vrátíme-li se k procesu výroby sušených krmiv - krokety jsou vyrobeny z kombinovaného masa a drobů, zeleniny, ovoce a dalších cenných přísad, které se následně suší na teplém vzduchu, díky čemuž si potraviny zachovají přirozenou chuť a vůni a zároveň zůstávají měkké. Sušení je alternativou k technologickým procesům, jako je sterilizace - v případě mokrých potravin, nebo extruze, která probíhá při teplotě do 130°C - v případě suchých granulí. V procesu sušení teplým vzduchem se používá nižší teplota při které dochází k dehydrataci dříve nezpracovaných surovin, což zajišťuje vysokou trvanlivost a bezpečnost těchto potravin. Způsob výroby sušeného krmiva dokonale kombinuje křupavost suchého krmiva a chutnost vlhkého krmiva - neodolá mu tak žádný pes!

Superfood – co to znamená?

Základem sušených krmiv Dolina Noteci Superfood je maso a vnitřnosti (hovězí, kachní, jehněčí, krůtí, husí, zvěřina, kuřecí a vepřové maso) ale jejich vysoká nutriční hodnota je spojena především s použitím aditiv označovaných jako superpotraviny. Mezi superpotraviny se řadí např. mořské řasy, které jsou zdrojem mikro a makroprvků - především jódu odpovídající mj. pro správnou funkci metabolismu a dostatek železa, které zajišťuje správnou funkci krve. Mořské řasy jsou také bohaté na beta-karoten a chlorofyl, vykazující antioxidační vlastnosti a zvláště cenné n-3 mastné kyseliny. Vzhledem k vysokému obsahu glukosaminoglukanů nabývá na významu přídavek novozélandských mušlí. Napomáhá regeneraci kloubů, přítomnost křemíku ve formě kyseliny křemičité příznivě ovlivňuje funkce kůže. Přídavek pivovarských kvasnic je zase zdrojem prebiotik (mannano-oligosacharidů a β-glukanů), které stimulují prospěšné bakterie v trávicím traktu psa, čímž podporují imunitu organismu, a jsou také zdrojem vitamínů skupiny B, zajištění správné funkce nervové soustavy a zajištění dobrého zdraví.stav kůže. Další přísady obsažené v receptuře jsou: lněné semínko, psyllium (jitrocel), juka Mojve, glukosamin a chondroitin sulfát. Právě tyto výše popsané ingredience dělají ze sušeného krmiva Dolina Noteci superpotravinu mezi krmivy pro psy. zaručují správnou funkci nervového systému a zajišťují dobrý stav pokožky. Další přísady obsažené v receptuře jsou: lněné semínko, psyllium (jitrocel), juka Mojve, glukosamin a chondroitin sulfát. Právě tyto výše popsané ingredience dělají ze sušeného krmiva Dolina Noteci superpotravinu mezi krmivy pro psy. zaručují správnou funkci nervového systému a zajišťují dobrý stav pokožky. Další přísady obsažené v receptuře jsou: lněné semínko, psyllium (jitrocel), juka Mojve, glukosamin a chondroitin sulfát. Právě tyto výše popsané ingredience dělají ze sušeného krmiva Dolina Noteci superpotravinu mezi krmivy pro psy.

V produktech Superfood je kromě všech výše uvedených surovin také čerstvá zelenina a ovoce (mrkev, dýně, batáty, hrášek, chřest, rajče, špenát, borůvky, maliny, banán, jablko, pomeranče, brusinky, goji a především cenná dužina avokáda). Každý z nich, kromě funkce zpestření každodenní stravy psa, je zdrojem polyfenolických sloučenin, antokyanů a karotenoidů. Zní to složitě? Tyto ingredience jsou prostě zárukou správného a zdravého vývoje psa, brzdí proces stárnutí a jejich systematická konzumace brzdí rozvoj zánětlivých či degenerativních onemocnění.

Proč zvolit sušené krmivo?

Všechny výše uvedené informace dokazují, že sušená krmiva z řady Superfood Dolina Noteci jsou zajímavou a moderní alternativou krmiv pro každodenní výživu psa. Jejich nezpochybnitelnou předností je receptura založená na neupravených masných, ovocných a zeleninových surovinách, které pejskovi poskytují všechny potřebné živiny a vitamíny. Velmi důležitým a inovativním aspektem je bezesporu způsob výroby, založený na sušení produktu teplým vzduchem. Tento způsob přípravy krmiva zajišťuje nejen jeho trvanlivost a biologickou nezávadnost, ale především zachovává to, co je v něm nejlepší - jeho vůni a chuť. Musíte však být opatrní! Po vyzkoušení sušeného krmiva Dolina Noteci Superfood už drtivá většina psů nechce jíst nic jiného!

Vyvinuto podle moderních výživových doporučení pro zvířata

Obsahuje nenasycené mastné kyseliny

Obsahuje řadu vitamínů a minerálů

     V prodeji 1000g balení ve čtyřech variantách:

  1. Dolina Noteci Superfood Air Dried Hovězí 1kg
  2. Dolina Noteci Superfood Air Dried Kachní 1kg
  3. Dolina Noteci Superfood Air Dried Jehněčí 1kg
  4. Dolina Noteci Superfood Air Dried Krůtí 1kg

 Dolina Noteci Premium Air Dried Food