Mražené krmivo pro akvarijní ryby a bezobratlé živočichy

Mražené krmivo, které zakoupíte pouze v našich prodejnách FAJN ZOO:

Ceník platí pouze pro prodejny FAJN ZOO

 • Artemie (žábronožka solná)

Je druh drobného slanovodního korýše z čeledi žábronožkovitých. Žije ve slaných jezerech. Je přizpůsobena životu ve vysýchavých jezerech a snáší velké výkyvy salinity. V sladkých vodách po krátkém čase hyne – zhruba po hodině. Požírá zelené řasy. Žábronožka solná má podlouhlé tělo bez skořápky. Patří mezi nejvýživnější krmiva pro akvarijní ryby, krevetky a raky. Obsahuje vysoké množství proteinů a přírodního betakarotenu pro zdravý vývoj a krásné zbarvení. Zkrmovaná jsou všechna stádia: vajíčka, nauplie i dospělci.

Vhodné pro potěr a všechny druhy akvarijních ryb.

 • Cyklop (buchanky)

Jsou drobní korýši, jejichž tělo se skládá z hlavy, která je spojená jedním nebo dvěma články hrudi. Buchanky dorůstají velikosti 0,5 až 5 mm. Buchanky se vyskytují po celém zemském povrchu. Spolu s dalšími drobnými korýši perloočkami jsou v akvaristice využívány jako krmivo – tzv. vodní blechy. Pro svou vysokou hodnotu proteinu a tuků, jsou buchanky vhodným základem krmení pro všechny druhy akvarijních ryb.

 • Černý komár

Je patrně nejznámější druh komárů v České republice. Larvy se živí vodním organickým detritem nebo planktonem, samci sají nektar květů a samice sají krev. Larvy komárů jsou velmi cenným jídlem pro akvarijní ryby, podává se v mírném množství, což vede k velkým úspěchům v chovu. Doporučuje se pro tetry a cichlidy.

 • Dafnie (vodní blecha)

Je nejběžnější druh malých korýšů o velikosti 2-4 milimetry vyskytující se ve všech stojatých vodách. Při krmení dafniemi lze dosáhnout pozoruhodných výsledků ve zlepšení vzhledu a kondice akvarijních ryb. Jsou pro svůj vysoký obsah bílkovin velmi vhodnou potravou pro všechny menší (např. tetry nebo živorodky) i větší akvarijní ryby.

 • Discus

Jde o mleté mražené hovězí srdce, které je obohacené o vitamíny a minerální látky. Hlavní složkou je speciálního barvivo, které je bohaté na přírodní karotenoid (astaxantin), pro dokonalou intenzivní vybarvenost chovaných ryb. Krmivo výrazně zintenzivní červené vybarvení, a to nejenom u Terčovců a Skalár. Krmivo je vhodné pro Terčovce a jiné větší ryby.

 • Duet MIX 

Výhodné balení, které obsahuje: patentky (larva pakomára) a koretry (bílá komáří larva).

 • Quintet MIX

Výhodné balení, které obsahuje: patentka (larva pakomára), koretra (bílá komáří larva), artemie (žábronožka), dafnie (vodní blecha) a černý komár.

 • Sextet MIX

Výhodné balení, které obsahuje: patentka (larva pakomára), koretra (bílá komáří larva), artemie (žábronožka), dafnie (vodní blecha), maso z mušlí, cyklop (buchanka)

 • Gammarus

Blešivec hřebenatý je drobný a sušený sladkovodní korýš. Blešivci se vyskytují ve velkém množství v čistých a chladných potocích pod kameny a kusy potopeného dřeva. Patří do jídelníčku hlavně lososovitých ryb. Jsou rozšířeni po celém světě. Žijí jak ve vodách sladkých, tak i slaných, povrchových i v těch jeskynních a studničních. Samostatně plave, potopí se jen po rozdrcení. Obsahuje optimální zastoupení proteinů, tuků, vápníku, fosforu a vlákniny. Používá se jako krmivo pro všechny akvarijní ryby, bezobratlé živočichy nebo vodní želvy.

 • Jikry humra

Nutričně jedno z nejbohatších krmiv. Proteinová bomba pro všechny druhy ryb dorůstajících větších velikostí. Velice dobrá výživa pro většinu rybího potěru, malé mořské rybky, sasanky a jiné bezobratlé. Díky značnému obsahu proteinů, chovatelé terčovců zaznamenávají nejrychlejší růst mladých jedinců právě užíváním tohoto krmení. Vhodné především pro terčovce a větší ryby.

 • Kril

Je souhrnné označení pro malé mořské korýše žijící ve světových oceánech především v polárním pásu. Kril se vyskytuje převážně pod hladinou moře. V noci se však vynořuje na hladinu, kde se živí planktonem. Krmivo pro všechny masožravé nebo částečně masožravé ryby sladkovodní a mořské. Vhodný pro velké ryby, dravce, sasanky, krevety, kraby a jiné bezobratlé masožravce. Výtečné krmivo pro africké i americké cichlidy a v drcené podobě i terčovce, skaláry a cichlidky. Krill se živí pouze mořskou řasou, a právě proto obsahuje vysoké množství přírodního astaxanthinu, vitamínů, stopových prvků, omega-3 a jiných nenasycených mastných kyselin. Jejich schránky obsahují vysoký podíl fosforu. Vysoký obsah bílkovin a omega-3 mastných kyselin z něj činí velmi cennou potravu pro ryby. 

 • Plankton červený

Je to mix mořské "buchanky", "krevetového potěru" a různých druhů červených řas. Velmi vhodná a přirozená mražená potrava pro mořské živočichy, ale i pro sladkovodní. Obohacené o vitamíny, stopové prvky, omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb.

 • Hovězí srdce

Hovězí srdce se v akvaristice používá, protože je to sval, který po očištění má minimum tuku, svalových úponů a krve. Je tedy pro ryby nejsnáze stravitelné a nekazí vodu, tak jako by to udělala třeba játra. Vlastní sval je před namletím dokonale zbaven všeho tuku a blan. Po namletí je obohaceno o vitamíny a minerály. Vhodné krmivo pro všechny masožravé ryby s potřebou balastních látek a řas. Vhodné krmivo hlavně pro Africké tlamovce.

 • Rybičky

Mražené rybičky (Koruška evropská) jsou vhodné pro větší ryby nebo vodní želvy. Výborná potrava s jemnými šupinkami. Vhodné pro mořské i sladkovodní ryby. Velmi vhodné pro přípravu vlastních mletých krmiv. Výborný doplněk plný vitamínů a stopových prvků. Po rozmrazení jednoduše nakrájejte nožem na přiměřené kousky.

 • Tanganika mix

Rostlinná a masová směs pro ryby z jezera Tanganika (např. cichlidy). Na podporu zdraví a vitality, obohaceno o vitamíny, stopové prvky, omega-3 mastné kyseliny a dalšími nenasycenými mastnými kyselinami. Obsahuje: mysis, atermia, cyklop, špenát, salát, okřehek vodní, spirulina, přirozený astaxanthin (antioxidant).

 • Koretra

Bílé larvy komárů z rodiny Chaoborus jsou nejrozšířenějším akvarijním rybím krmivem. Jejich přirozeným prostředním jsou převážně hluboké a čisté vody kde se živí planktonem a malými korýši. Vysoký obsah bílkovin s podílem nenasycených mastných kyselin. Koretry plavou na hladině a proto je krmivo vhodné i pro čichavce. Vhodné pro všechny akvarijní ryby.

 • Tubifex (nítěnka)

Nítěnka obývá sedimenty jezer, řek a občas kanalizačního potrubí. Žije zavrtaná hlavou v bahnitém dně silně znečištěných vod, dýchá zadním koncem těla, který je vysunut do vodního sloupce. Živí se organickými zbytky a bakteriemi z bahna. Jedná se o krmivo bohaté na proteiny, které je vhodné pro skaláry, terčovce a všechny sumcovité druhy. Krmit nitěnkou ve větších dávkách se nedoporučuje, jelikož se mohou dostat do dna a později tam zahnívají. Nitěnku používáme i v rozsekaném stavu, a to především pro menší a mladé ryby, u kterých chceme docílit rychlejšího růstu. Jedná se o velmi vydatné a tučné krmivo, takže se nedoporučuje ryby překrmovat, protože by mohlo vzniknout riziko úhynu ryb.

 • Wolfie (okřehek)

Rostlina, která osidluje stojaté nebo pomalu tekoucí vody. Jedná se o extrémně redukované vodní rostliny, které jsou volně plovoucí na hladině či ponořené. Jsou jednoleté, jednodomé s jednopohlavnými květy. V ČR jsou v současnosti známy 4 druhy. Velmi hojnou vodní rostlinou je okřehek menší. Je potravou pro všechny býložravé ryby. V přírodě je také útočištěm drobných korýšů, larev, které jsou potravou ryb.

 • Maso z mušle

Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – cichlidy, terčovce, skaláry, sumce, rejnoky. Ideální potravou také pro želvy, raky a kraby. Sekanými mušlemi je vhodné krmit takřka veškeré akvarijní masožravce.

 • Mysis (malý korýšovec)

Mysis je malý kořýšovec, který vypadá jako krevetka. Je rozpoznáno patnáct druhů. Vhodné pro všechny mořské ryby a i mnoho sladkovodních na přilepšenou. Nutričně velice výživný. Významně podporuje tření ryb a obsahuje mnoho bílkoviny a kvalitních tuků. Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb.

 • Patentka

Larva pakomára žije ve vodách mírně tekoucích i stojatých. Pakomáří larvy žijí zavrtané v bahnitém dně, někdy ve značně znečištěných vodách.  Larva se vyvíjí v trubičce, kterou si staví z bahna. Trubička dosahuje délky tří až šesti centimetrů a slouží jako úkryt pro larvu i kuklu. Larva se živí drobnými organismy, které se ve vodě vyskytují. Patentky patří k nejvíce oblíbenému krmivu všech tropických ryb. Larvy patentky stimulují ryby ke tření a současně jejich krmení po přepravě nebo nemoci. Ryby toto přírodní krmivo dokážou téměř dokonale strávit. Vzhledem ke svému složení a účinkům je krmivo vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb. Tento, červ“ je populární především pro svou barvu a chuť čerstvého masa.

Prodejny s mraženým krmivem: Praha, Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Nový Bor, Frýdlant Zahradní a Frýdlant Okružní. 

Ohledně dostupnosti konkrétního krmiva kontaktujte prodejnu www.fajnzoo.cz/kontakty.