(1)

5708

0.55kg

Skladem Odesíláme v pracovní dny zpravidla do 48 h. od objednání.

39 Kč s DPH


ks

Nejpoužívanější kokosový substrát. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Ceny dopravy
az led kontakt 774 347 222
az led mail obchod@fajnzoo.cz
Potřebujete poradit?
Po - Pá: od 9:00 do 16:30 h
Slevový program
Slevový program
% z hodnoty objednávky
Výměna zboží
Garance poctivé ceny
Jsme přímí dovozci
Osobní odběr
Odběrná místa po celé ČR Možnost otevření zásilky
Vrácení zboží
100% bezpečný nákup Vrácení zboží do 14 dnů

Lignocel je vyroben z drceného materiálu kokosového ořechu. Velice dobře saje a drží vlhkost, takže po zalití vodou vznikne z jedné slisované cihly velké množství substrátu. Je to dřevitý materiál, proto nevodí teplo a působí izolačně. Nenamíchaný se hodí pod pavouky a jiné bezobratlé živočichy. Pro nehrabavé (hlavně stromové) druhy je možno ho použít jako základní vrstvu a nahoře překrýt jiným materiálem (např. jedlovou kůrou). Pro ostatní druhy je dobré ho s něčím smíchat (např. s pískem).

Další jeho využití je při pěstování rostlin - jako příměs do substrátů (zvyšuje objem substrátu a dobře drží vlhkost). Dá se použít jako nosné médium pro rostliny i samotný, např. při předpěstovávání sadby. Ovšem jen za předpokladu, že jsou všechny potřebné látky pro růst dodávány zálivkou, protože samotný lignocel žádné živiny neobsahuje.

Je to 100% přírodní materiál a hodí se ke kompostování.

NÁVOD K POUŽITÍ:

vložte briketu do nádoby o objemu cca 10 litrů, přilijte asi 4 litry vody a nechte bobtnat cca 30 minut a rozmělněte. Lze použít samotný nebo smíchaný s jinými materiály.

02. 08. 2019, 22:17

Kvalitní substrát do terária, opět nezklamal, z malé kostky velké množství <br /><br /> Substrát je hruběji podrcen, v porovnání s lignocelem používaným př ... více

Doporučuji menší množství vody při zalévání kostky, při dodržení postupu dle návodu je lignocel opravdu velmi vlhký, což některým terarijním chovancům ... více

Pomohla Vám tato recenze? Ano (0) Ne (0)

Kontaktovat nás můžete i pomocí formuláře.